Ролетні ворота на ринку України протягом останніх 10 років набули великої популярності. Такі воротні системи потіснили з лідерський позицій класичні розсувні ворота. Їх масово встановлюють на об’єктах різного масштабу: підземний паркінг, приватний гараж, цехи, склади, ангари, автомайстерні, логістичні центри, магазини, автомийки, торгові центри і т. д. Часто зустрічаються ролетні ворота і на звичайних дверних прорізах.
Ціна гаражних ролетів. Звичайні ролети на гараж коштують значно дешевше, аніж секційні ворота. Це стосується не тільки ролетів з ручним керуванням, а й автоматичних ролетних воріт. Ролетні ворота в 2, а то й в 3-и рази дешевші в порівнянні з розпашними.
Мінімальні вимоги до отвору. Ролети для гаражу, на відміну від секційних воріт, не вимагають особливої підготовки отвору. Звісно ж, необхідні пристінки і притолока, але оскільки ролетні ворота можна встановлювати і зовні - це, як правило, не викликає додаткових труднощів;
Простий монтаж. Завдяки простоті конструкції монтаж займає мінімум часу та зусиль. Часто встановлення ролетних воріт для гаража здійснюється навіть самостійно;
Легке транспортування. Конструкція в розібраному вигляді займає мінімум простору: короб, направляючі та полотно (цілісне або з кількох частин).
Економія території. Ролетні ворота — це чудове рішення для тих об’єктів, в яких під'їзд до гаражу має досить маленьку ділянку. Під час відкривання чи закривання, полотно ролетних воріт намотується на спеціальний вал, рухаючись виключно по вертикалі. Розпашні ж ворота такою компактністю не відрізняються, адже відкриваються і закриваються вони тільки в середину і назовні.
Перед вами може стати вибір: між теплоізоляцією та стійкістю до злому.
Якщо секційні ворота надають відмінну теплоізоляцію та середній показник до зломів одночасно, то купуючи ролетні ворота Ви спочатку повинні визначитися, вам підходить:
«середня теплоізоляція + слабка стійкість до злому»;
або «повна відсутність теплоізоляції + висока стійкість до зломів».
Перший варіант вважається стандартним та виготовляється з пінонаповнених профілів. Другий варіант це «посилені ролети», полотно яких може бути виготовлене з екструдованих або сталевих профілів.
Є кілька ситуацій, в яких краще обрати саме ролети, а не секційні ворота:
Особливості монтажу. Нерідко вибір падає конкретно на ролети, так як через певні архітектурні особливості самого приміщення установка секційних воріт є неможливою: маленькі пристінки, відсутність притолоки, обмеження по глибині отвору;
Економія. Якщо Ви хочете швидко і недорого перекрити гаражний отвір, краще обрати саме ролети. Як і говорилося раніше – ціна стандартних, пінонаповнених ролет для гаражу значно нижча за будь-які інші види воріт.
Альтернативою ролетним і секційним воротам можуть бути підйомно-поворотні ворота, стандартні розміри яких можна купити значно дешевше, ніж секційні ворота. Такий варіант ідеально підійде лише тим, хто ще не збудував свій гараж.
Вбудований монтаж ролетних воріт - це коли полотно, короб і направляючі поміщаються повністю всередині отвору, через що його розмір стає трохи меншим.
Накладний монтаж ролетних воріт - направляючі поміщаються з обох боків отвору, а короб кріпиться над отвором. Необхідний додатковий простір, проте світловий отвір зберігається повністю. Накладний монтаж може бути зроблений як із середині, так і зовні отвору.
Ручне управління ролетними воротами може бути двох видів: вороткові або кордові. При виборі ролетних воріт з таким типом управління необхідно звернути увагу на вагу полотна. Для легких воріт підходить воротковий привід, а для більш важких - кордовий.
Автоматичне управління ролетними воротами є найбільш зручним. Необхідно лише встановити стаціонарний блок управління або ж використовувати пульт дистанційного управління. Існує широкий вибір додаткових аксесуарів для автоматичного управління: датчики руху, зміни освітлення, модулі радіоуправління і таймер. На автоматичні ролетні ворота є можливість встановити і системи безпеки: якщо виникне перешкода, полотно воріт автоматично зупиниться. А у разі вимкнення світла, електропривід можна розблокувати вручну.
Профілі ролетних воріт виготовлені із алюмінію, який забезпечує високу стійкість конструкції до корозій, перепадів температур та до атмосферних явищ. Алюміній гарантує: надійність, міцність, а також екологічну чистоту.
У верхній частині воріт розташований захисний короб, в який згортаються алюмінієві профілі під час роботи воріт.
Окрім звичайного профілію, можна установити екструдований (металевий і без наповнення). Такий профіль виготовляється з катаного алюмінію і має додаткові ребра жорсткості. Екструдований профіль можна згодом перефарбувати, на відміну від пінозаповненої ролети.
Так як для виготовлення ролетних воріт використовуються тільки якісні матеріали, вони є стійкими до зовнішніх негативних впливів: подряпин; розтягувань, стирань; атмосферних опадів, перепадів вологості та температур. Ролетні ворота добре захищені лакофарбним покриттям від негативних впливів миючих засобів та хімікатів.
Оптимальний тип профілю для гаражних ролет залежить від розміру отвору та вітрових навантажень. Ви не зобов'язані обирати його самостійно, адже під час прорахунку ми обов'язково підкажемо оптимальний варіант саме для вас.
Пінозаповнений 55-й профіль: висота - 55 мм, товщина 11 мм.
Пінозаповнений 77-й профіль: висота - 77 мм, товщина 19 мм
Экструдований 55-й профіль: висота - 55 мм, товщина 11 мм.
Экструдований 77-й профіль: висота - 77 мм, товщина 19 мм.